31 marca 2021
BACKUP IN PROGRESS

Powody, dla których tworzenie kopii zapasowych danych ma kluczowe znaczenie dla funkcjonowania Twojej firmy.

W oczach hakerów duże przedsiębiorstwa są prawdziwą skarbnicą danych. Jednak celem ataków są również małe i średnie przedsiębiorstwa. Obecnie firmy stają się coraz bardziej zależne od danych, co oznacza, że ​​rośnie zapotrzebowanie na ich bezpieczeństwo. Ochrona danych to nie tylko zabezpieczenie się przed złośliwymi osobami z zewnątrz. Procedury  zaradcze to krytyczny aspekt bezpieczeństwa danych. Chociaż nie można przewidzieć, kiedy nastąpi niebezpieczeństwo ich utraty, możesz upewnić się, że Twoja firma ma odpowiednie rozwiązania, aby odzyskać krytyczne i niezbędne do dalszego działania dane.

Poniżej kilka powodów, dla których Twoja firma musi wykonywać kopie zapasowe danych i wdrożyć rozwiązanie do ich odzyskiwania po ewentualnej awarii.

1. Środki zapobiegawcze nie zawsze działają

Firmy powinny nadać wysoki status cyberbezpieczeństwu w firmie. Wyposażyć się zarówno w rozwiązania zabezpieczające sieć, silne konfiguracje zapór i narzędzia do zarządzania poprawkami, jak również rozwiązania ograniczające utratę danych. Małe i średnie przedsiębiorstwa najwyraźniej nie są odporne na kradzież lub szyfrowanie danych przez oprogramowanie, ale również według danych dostawców oprogramowania większość z nich nie ma planu odzyskiwania po awarii. A każda organizacja, duża czy mała, musi mieć plan łagodzenia skutków przestojów serwerów i innych złożonych sytuacji.

2. Cyberataki stale się rozwijają

Według raportu dostawców oprogramowania antywirusowego statystyczna mała firma, która została zaatakowana poniosła ogromne straty z powodu przestojów. Co więcej, firmy te mają problemy z odzyskaniem zaszyfrowanych danych, jeśli w ogóle są w stanie je odzyskać. Te cyberataki zwykle dotyczą poufnych informacji biznesowych przechowywanych w chmurze lub lokalnie. Częstotliwość cyberataków wzrosła wraz z transformacją cyfrową, która stała się kluczową siłą napędową dla firm w każdej branży.

3. Utracone dane szkodzą reputacji Twojej marki

Ponad połowa firm nie ma planu tworzenia kopii zapasowych na wypadek utraty danych. A trzeba wziąć pod uwagę, że utrata danych prowadzi do utraty zaufania klientów. Łatka firmy, która utraciła dane, a gdy dodatkowo są to informacje o klientach, nie przyniesie Tobie żadnych korzyści. W rzeczywistości posiadanie złej reputacji prawdopodobnie spowoduje odpływ klientów. Może też wpłynąć na produktywność organizacji, ponieważ nowi pracownicy mogą obawiać się dołączenia do Twojej firmy.

4. Przetwarzanie w chmurze wymaga dodatkowych kopii zapasowych

Przeniesienie operacji lokalnych do chmury może zaoszczędzić pieniądze Twojej firmy i zmniejszyć wysiłki związane z zarządzaniem, ale chmura nie jest pozbawiona ryzyka. Gdy dane korporacyjne są przechowywane w chmurze, przekazują bezpieczeństwo tych danych w ręce dostawcy tych usług.

5. Zagrożenia wewnętrzne są często niewidoczne

Nigdy nie wiadomo, czy któryś z Twoich pracowników nie będzie stanowił zagrożenie dla danych firmy. Niezadowolony pracownik może łatwo ukraść lub usunąć krytyczne dane biznesowe, jeśli nie masz odpowiednich zabezpieczeń. Dodatkowo Specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa twierdzą, że to właśnie pracownicy stanowią duże zagrożenie dla bezpieczeństwa organizacji, a nadmierne uprawnienia dostępu są głównym czynnikiem umożliwiającym ataki wewnętrzne.

 

Korzystając z systemu MyPrint możesz być pewny ze Twoje dane są bezpieczne tak dobrze, jak dobrze jest wdrożona procedura tworzenia kopi zapasowych plików oraz dostępu do wewnętrznej sieci.

Wdrożony w firmie system zarządzania MyPrint wykonuje na serwerach klienta automatyczne backupy danych, co pozwala – w przypadku konieczności odtworzenia stanu systemu – na szybkie działanie i powrót do działania firmy.

Autor: Marcin Otto