5 września 2018
NOWE “MALINKI” RUSZAJĄ W ŚWIAT

Kolejne stacje robocze oparte na popularnych “malinkach” ruszają w świat. To oznacza uruchomienie raportowania produkcji u kolejnego klienta.

Tym razem ruszamy w drukarni Tolek, gdzie wdrażamy pełen system MyPrint – od kalkulacji, poprzez ofertowanie, obsługę surowców, planowanie produkcji, produkcję wraz z raportowaniem na hali produkcyjnej, wysyłki oraz postkalkulacja.

Na produkcji instalowane są kioski produkcyjne z ekranem dotykowym. Są one obsługiwane przez minikomputery Raspberry Pi3B+, czyli popularne “malinki”, wraz z czytnikiem kart zbliżeniowych. Taki zestaw pozwala na szybkie i wygodne raportowanie operacji przez pracowników produkcyjnych. Komputery Raspberry obsługują też złącza GPIO, do których możemy podpiąć czujniki zbierające dane o produkowanych ilościach w czasie rzeczywistym.

Uzupełnieniem systemu są karty zbliżeniowe na bezpiecznej smyczy, w które wyposażamy wszystkich pracowników. Zależy nam, aby rejestracją operacji byli objęci nie tylko operatorzy, ale także pomocnicy operatorów oraz pozostałe osoby pracujące na obszarze produkcyjno-magazynowym.

Takie zestawy są bardzo popularnym rozwiązaniem. U naszych Klientów zainstalowaliśmy już kilkadziesiąt takich stacji.